Relacja z I Ogólnopolskiej Konferencji Forum Ginekologii i Położnictwa – innowacje, trendy, kontrowersje

Otwarty dostęp

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i przyjemność podzielić się z Państwem relacją z I Ogólnopolskiej Konferencji Forum Ginekologii i Położnictwa – innowacje, trendy, kontrowersje, która odbyła się w dniach 8–9 października w Warszawie.

Konferencja została przeprowadzona pod przewodnictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Piotra Węgrzyna, kierownika Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także pod Patronatem Honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej i Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

POLECAMY

Przez 2 dni odbyliśmy 7 merytorycznych sesji, w tym 40 eksperckich wykładów wygłoszonych przez najwybitniejszych prelegentów!

Podczas tego wydarzenia poruszyliśmy najważniejsze tematy, z którymi każdego dnia mierzą się położnicy i ginekolodzy. Na podstawie najnowszych rekomendacji krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych oraz doniesień z literatury światowej omówiliśmy najciekawsze zagadnienia w zakresie problemów związanych z niepłodnością i wybrane zagadnienia dotyczące patologii ciąży i porodu, diagnostyki prenatalnej oraz rozpoznawania i terapii wad płodu. Przeprowadziliśmy interdyscyplinarną sesję dotyczącą wrodzonej przepukliny przeponowej, a także poznaliśmy najgorętsze trendy w ultrasonografii. Mając na uwadze to, jak ważną misją jest opieka nad ciężarną kobietą i płodem, i opierając się na najnowszych wynikach badań, najlepsi specjaliści przedstawili konkretne przypadki pacjentek.

 

  

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Prelegentom, Partnerom i Uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że nasza konferencja na stałe zapisze się w Państwa kalendarzach.

Już teraz mamy przyjemność zaprosić Państwa na drugą edycję konferencji Forum Ginekologii i Położnictwa – innowacje, trendy, kontrowersje, która odbędzie się w dniach 23–24 września 2023 r. w Warszawie.

 

 

 

Kierownik Naukowy konferencji

prof. dr hab. n. med. Piotr Węgrzyn

Redaktor Naczelna czasopisma „Forum Położnictwa i Ginekologii”

Klaudia Łaszczyk

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI