Autor: Dariusz Radomski

dr n. med., Raddar-Med, Warszawa

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Suplementacja leczenia niepłodności Miositogynem i Actifolinem

Niepłodność jest jedną z najczęstszych chorób społecznych. Jej wieloczynnikowa etiologia uniemożliwia opracowanie jednej efektywnej metody leczenia. Dlatego w rekomendacjach terapeutycznych pojawiają się sugestie dla stosowania suplementacji diety u osób leczących się z powodu niepłodności. Artykuł ten przedstawia wskazania do wspomaganiu terapii niepłodności kobiecej i męskiej Miositogynem i Actifolinem.

Czytaj więcej

Zastosowanie Nimesulidu w łagodzeniu bolesnego miesiączkowania

Artykuł przedstawia podsumowanie najnowszych faktów dotyczących stosowania nimesulidu u pacjentek z pierwotnym bolesnymi miesiączkami. Omówiono symptomatologię bolesnego miesiączkowania, mechanizm działania nimesulidu, jego bezpieczeństwo oraz kliniczną skuteczność.

Czytaj więcej

Zastosowanie Miositogynu w farmakoterapii pacjentek z zespołem policystycznych jajników w świetle wyników metaanaliz i doświadczeń klinicznych

Celem artykułu było omówienie zastosowania Miositogynu w farmakoterapii zespołu policystycznych jajników bazując na metaanalizie oraz doświadczeniach klinicznych. Przedstawiono zarówno mechanizmy farmakodynamiczne leku oraz wykazano jego efektwność w leczeniu insulinooporności związanej z POCS.

Czytaj więcej